ПОСТИЖЕНИЯ НА УЧЕНИЦИ ОТ ШКОЛАТА

Постижения през 2017 / 2018 учебна година

  • 2-ро място – Национално състезание по стеганография и криптография ШУСТЕГ 18 – Мартин Минев, Петър Стоянов, Стоил Костов.

  • 4-то място в категория „Уеб приложение“ на Национално състезание за ученици и студенти „Web, Mobile, Cloud“, гр. Варна – Радостин Емануилов

  • Над 90 т. – Областен кръг на Национална олимпиада по информационни технологии:
      Уеб сайт:
    • Денислав Русев и Йордан Дочков
    • Ангел Венков и Димитър Димитров
    • Валентин Бончев
    • Мартин Минев
    • Мултимедия:
    • Габриела Узунова и Кристиян Косев
    • Петър Стоянов и Денислав Ангелов
    • Приложни програми:
    • Радостин Емануилов
    • Андрей Димитров
  • Номинация за Награда „Джон Атанасов“ в категория „Ученици и техните преподаватели“ за 2017 г., Радостин Емануилов

  • Награди на СМБ – Шумен и ШУ „Еп. Константин Преславски“за 2016 г. , Радостин Емануилов, Валентин Бончев и Габриела Узунова
  • Постижения през 2016 / 2017 учебна година

    Национален кръг на Национална олимпиада по информационни технологии:

    • 3-то място в категория "Мултимедия" - Валентин Бончев и Габриела Узунова
    • 4-то място в категория "Мултимедия" - Илина Коцева и Алекс Илиев
    • Отлични оценки (90 % от резултата на първия в класирането) в индивидуалното класиране: Валентин Бончев, Габриела Узунова, Алекс Илиев и Илина Коцева

    Класиране за Microsoft Imagine Cup – Регионални европейски финали гр. Загреб, Хърватия – Радостин Емануилов

    1-во място в категория „Уеб приложение“ на Национално състезание за ученици и студенти „Web, Mobile, Cloud“, гр. Варна – Радостин Емануилов, Радостин Маринов и Габриел Атанасов

    3-то място – Национален пролетен турнир по информационни технологии, гр. Велико Търново – Радостин Емануилов

    2-ро място - Национално състезание по информационни технологии, информатика и визуални изкуства, гр. Девин – Габриел Атанасов

    Участие в IX International Conference ‘Cybersecurity in the Information Society Moments Радостин Емануилов, Радостин Маринов и Георги Атанасов

    3-то място – Национално състезание по информационни технологии, категория „Компютърни презентации“, гр. Благоевград – Валентин Бончев

    Над 90 т. Областен кръг на Национална олимпиада по информационни технологии:

    • Категория "Уебсайт" - Денислав Русев, Ангел Венков, Мартин Минев и Димитър Димитров
    • Категория "Мултимедия" - Илина Коцева, Алекс Бончев, Габриела Узунова, Валентин Бончев, Петър Стоянов, Кристиян Косев, Георги Георгиев, Денислав Ангелов, Йордан Иванов и Йордан Дочков

    Награди на СМБ – Шумен и ШУ „Еп. Константин Преславски“за 2016 г. - Радостин Емануилов, Радостин Маринов, Георги Атанасов и Габриел Атанасов

    2-ро място - Национално състезание по информационни технологии „Джон Атанасов“, категория „Мултимедийни презентации“, гр. София – Илина Коцева и Мартин Цолов

    3-то място - Национално състезание по информационни технологии „Джон Атанасов“, категория „Мултимедийни презентации“, гр. София – Денислав Ангелов и Георги Георгиев

    3-то място в Хакатон „CODE4SHUMEN“ – Състезание по практическо програмиране, гр. Шумен - Радостин Емануилов, Радостин Маринов и Габриел Атанасов

    5-то място в крайното класиране и 1-во място в трети кръг – „QUERYADA“ Националното състезание по извличане на данни, гр. Варна - Радостин Емануилов, Мертин Дервиш и Михаил Георгиев

    Специална награда на журито в Конкурс-изложение „Младежко техническо творчество“, гр. Горна Оряховица - Кристиян Косев, Радостин Маринов и Радостин Емануилов


    Постижения през 2015 / 2016 учебна година

    1-во място в категория "Мултимедия" - Национален кръг на олимпиадата по информационни технологии, Мирослав Дяков и Валентин Бончев

    2-ро място в категория "Приложни програми" - Национален кръг на олимпиадата по информационни технологии, Радостин Емануилов и Георги Атанасов

    4-то място в категория "Мултимедия" - Национален кръг на олимпиадата по информационни технологии, Денислав Ангелов и Георги Георгиев

    1-во място в категория "Уеб сайт" - Национално състезание по информационни технологии WebLoz, Мартин  Христов Маринов

    1-во място - Съвместен център за обучение, симулации и анализ - Радостин Емануилов и Георги Атанасов

    2-ро място в категория "Приложни програми" - Пролетен турнир по информационни технологии - Радостин Емануилов и Георги Атанасов

    3-то място в категория "Интернет програмиране" - Пролетен турнир по информационни технологии - Радостин Христов Маринов и Габриел Атанасов Атанасов

    Kласирани ученици за Национален кръг на олимпиадата по информационни технологии:

    • Категория "Мултимедия" - Денислав Ангелов, Георги Георгиев, Мирослав Дяков, Валентин Бончев
    • Категория "Уеб сайт" - Мартин Маринов
    • Категория "Приложни програми - Радостин Николаев  Емануилов и Георги Атанасов Атанасов

    Финалист на Национален кръг на олимпиадата по гражданско образование - Мартин Маринов

    „Млади посланици на технологиите и иновациите" - Мicrosoft & InnovationStarter / Youth  Spark Live - Йордан Николаев, Георги Атанасов, Мартин Христов Маринов и Габриел Атанасов

    2-ро място в група "Интернет приложения" - Национално състезание по информационни технологии, гр. Благоевград - Радостин Христов Маринов и Габриел Атанасов Атанасов

    ТОП 5секция "Информатика и информационни технологии", Научна сесия на Ученическия институт на БАН - Радостин Христов Маринов и Габриел Атанасов Атанасов

    3-то място в група "Мултимедийни презентации" - Национален есенен турнир "Джон Атанасов", гр. София - Мартин Христов Маринов

    3-то място в група "Интернет приложения" - Национален есенен турнир "Джон Атанасов", гр. София - Радостин Христов Маринов и Габриел Атанасов Атанасов

    5-то място в група "Приложни програми" - Национален есенен турнир "Джон Атанасов", гр. София - Радостин Николаев Емануилов  


    Постижения през 2014 / 2015 учебна година

    Класиран в Национален отбор на България за „MOS World Championship“, гр. Далас – САЩ – Радостин Христов Маринов

    1-во място в група „Мултимедийни презентации“ – Национален есенен турнир „Джон Атанасов“, гр. София – Мартин Христов Маринов

    1-во място в група „Уеб сайт“ на Национално състезание за уеб разработване „WebLoz’ 15" - Мартин Христов Маринов

    1-во място в група „Уеб дизайн“ на Национално състезание по Икономика и Информационни технологии „За купата на Декана“ – ШУ „Епископ Константин Преславски“, гр. Шумен – Радостин Христов Маринов

    2-ро място в група „Интернет приложения“ на Седмо национално състезание по информациони технологии, гр. Благоевград – Радостин Маринов

    2-ро място в категория „Млади уеб таланти“ – Уеб награди за Български сайт „БГ САЙТ“, гр. София – Мартин Христов Маринов

    2-ро място в група „Самостоятелни компютърни приложения“ на Седмо национално състезание по информациони технологии, гр. Благоевград – Радостин Николаев

    2-ро място в група „Уеб сайт 5-8. клас“ на Седмо национално състезание по информациони технологии, гр. Благоевград – Мартин Маринов

    3-то място – Национално състезание по Икономика и Информационни технологии „За купата на Декана“ – ШУ „Епископ Константин Преславски“, гр. Шумен – Радостин Николаев Емануилов

    4-то място – Национално състезание по Икономика и Информационни технологии „За купата на Декана“ – ШУ „Епископ Константин Преславски“, гр. Шумен – Янислав Георгиев Колев

    Специална награда за „Най-добро алгоритмично решение“ – Национално състезание за уеб разработване „WebLoz’ 15" – Радостин Николаев Емануилов

    Най-млад сертифициран Microsoft Office Specialist в България – Мартин Христов Маринов

    Двадесет и двама сертифицирани Microsoft Office Specialist-и от СОУ „Сава Доброплодни“, гр. Шумен

    Допуснати до защита проекти в Национален конкурс „Млади таланти“, гр. София - Радостин Христов Маринов, Радостин Николаев Емануилов и Мартин Христов Маринов

    Приз „Сава Академия“, СОУ „Сава Доброплодни“, гр. Шумен - Радостин Христов Маринов, Радостин Николаев Емануилов, Мартин Христов Маринов

    Класирани на Национална олимпиада по информационни технологии - Радостин Христов Маринов и Радостин Николаев Емануилов

    Класиран на Национална олимпиада по гражданско образование - Янислав Георгиев Колев

    Постижения през 2013 / 2014 учебна година

    1-во място в група „Интернет издания“ на Международен фестивала за детско медийно изкуство “Арлекин“ – Мартин Маринов

    Специални награди от Национален конкурс „Млади таланти“, гр. София - Радостин Емануилов, Радостин Маринов, Габриел Атанасов, Мерт Мерткан

    3-то място на Финален на Международен конкурс „Математика и проектиране 7" към международен проект MITE (Methodology and Information Technologies in Education – Методика и информационни технологии в образованието), гр. Москва. Автори: Радостин Маринов, Албена Иванова, Ангел Ангелов

    3-то място в група „Уеб сайт“ на Национална олимпиада по информационни технологии, гр. Монтана – Радостин Емануилов

    4-то място в група „Мултимедия“ на Национална олимпиада по информационни технологии, гр. Монтана – Мартин Маринов

    4-то място в група „Интернет приложения“ на Национална олимпиада по информационни технологии, гр. Монтана – Радостин Маринов

    1-во място в Национален кръг на Международен конкурс „Математика и проектиране 7" към международен проект MITE (Methodology and Information Technologies in Education – Методика и информационни технологии в образованието). Проектът бе представен в направление „Организация на класната работа за повишаване на успеваемостта (за учители) е с покана за представяне на финален кръг в гр. Москва. Автори: Радостин Маринов, Албена Иванова, Ангел Ангелов

    2-ро място в група „Интернет приложения“ на Национално състезание за уеб-разработване WebLoz’14, гр. Лозница – Радостин Емануилов

    3-то място в група „Интернет приложения“ на Национално състезание за уеб-разработване WebLoz’14, гр. Лозница – Радостин Маринов

    1-во място в група „Интернет приложения“ на Шесто национално състезание по информациони технологии, гр. Благоевград – Радостин Маринов

    2-ро място в група „Уеб сайт“ на Шесто национално състезание по информациони технологии, гр. Благоевград – Мартин Маринов

    4-то място в група „Уеб сайт“ на Шесто национално състезание по информациони технологии, гр. Благоевград – Мерт Мерткан

    4-то място в група „Уеб сайт“ на Шесто национално състезание по информациони технологии, гр. Благоевград – Габриел Атанасов

    4-то място в група „Интернет приложения“ на Шесто национално състезание по информациони технологии, гр. Благоевград – Радостин Емануилов

    1-во място в група „Ре-дизайн“ на Състезание по информационни технологии за студенти и ученици, гр. Варна – Радостин Емануилов

    2-ро място в група „Уеб дизайн“ на Състезание по информационни технологии за студенти и ученици, гр. Варна – Радостин Маринов

    3-то място в група „Дигитални изкуства“ на Състезание по информационни технологии за студенти и ученици, гр. Варна – Мерт Мерткан

    Специална награда от  за Национален кръг (единствен участник от Област Шумен) на Национално състезание по информациони технологии IT Знайко, кк. Пампорово – Мартин Цолов

    Класирани за Национален кръг на Олимпиада по информационни технологии, гр. Монтана - Радостин Маринов, Радостин Емануилов, Мерт Мерткан, Мартин Маринов, Янислав Колев, Карина Йорданова

    Отлична грамота от XIV Ученическа конференция, организирана в рамките на XLIII Пролетна конференция на СМБ, от Ученически институт към Института по математика и информатика към БАН – Радостин Маринов

    Отлична грамота от XIV Ученическа конференция, организирана в рамките на XLIII Пролетна конференция на СМБ, от Ученически институт към Института по математика и информатика към БАН – Радостин Емануилов

    Специална грамота за социален проект от XIV Ученическа конференция, организирана в рамките на XLIII Пролетна конференция на СМБ, от Ученически институт към Института по математика и информатика към БАН – Мерт Мерткан

    Топ 10 в група „Фотография“ на Национално състезание по информационни технологии „Аз мога – тук и сега“, гр. Девин – Александър Даков



    Постижения през 2012 / 2013 учебна година

    1-во място (награда на журито) на Фестивала за детско медийно изкуство “Арлекин“ - Габриел Атанасов и Йордан Йорданов.

    1-во място (награда на публиката) на Фестивала за детско медийно изкуство “Арлекин“ - Мартин Маринов.

    1-во място (награда на Българска уеб асоциация) на Фестивала за детско медийно изкуство “Арлекин“ - Янислав Колев.

    1-во място в група "Мултимедия" на Национална олимпиада по информационни технологии, гр. Монтана - Мартин Маринов.

    4-то място в група "Уеб сайт" на Национална олимпиада по информационни технологии, гр. Монтана, - Радостин Емануилов.

    4-то място в група "Мултимедия" на Национална олимпиада по информационни технологии, гр. Монтана, - Мерт Мерткан.

    Оценки на Национална олимпиада по информационни технологии, гр. Монтана:

    • Радостин Маринов - отличен 6.00
    • Йордан Йорданов - отличен 6.00
    • Габриел Атанасов - отличен 5.75
    • Радостин Емануилов - отличен 5.75
    • Мерт Мерткан - отличен 5.50
    • Мартин Маринов - мн. добър 5.25

    1-во място в група "Уеб приложение " на Национално състезаниеза уеб разработване, гр. Лозница - Радостин Маринов.

    1-во място в група "Уеб сайт" на Национално състезаниеза уеб разработване, гр. Лозница - Мартин Маринов.

    2-ро място в група "Уеб сайт" на Национално състезаниеза уеб разработване, гр. Лозница - Радостин Емануилов.

    Специална грамота за интерактивно приложение на Национално състезаниеза уеб разработване, гр. Лозница - Янислав Колев.

    1-во място в група "Уеб дизайн" на Състезание по информационни технологии за студенти и ученици, гр. Варна - Радостин Маринов.

    3-то място в група "Уеб дизайн" на Състезание по информационни технологии за студенти и ученици, гр. Варна - Радостин Емануилов.

    2-ро място (отборно класиране) на Национално състезание по информационни технологии, гр. Велико Търново - Шахин Наджи и Сезяр Гюнаев.

    3-то място на Национално състезание по информационни технологии, гр. Велико Търново - Радостин Емануилов.

    Специална грамота от XIII Ученическа конференция, организирана в рамките на XLII Пролетна конференция на СМБ, от Ученически институт към Института по математика и информатика към БАН (от VII до XII клас) - Радостин Емануилов ученик в VII клас.

    Грамота за много добро участие от XIII Ученическа конференция, организирана в рамките на XLII Пролетна конференция на СМБ, от Ученически институт към Института по математика и информатика към БАН - Радостин Маринов.

    2-ро място в група "Интернет приложения" (IX - XII клас) на Пето национално състезание по информациони технологии, гр. Благоевград - Радостин Маринов (ученик в VIII клас).

    2-ро място в група "Уеб сайт" на Пето национално състезание по информациони технологии, гр. Благоевград - Радостин Емануилов.

    3-то място в група "Уеб сайт" на Пето национално състезание по информациони технологии, гр. Благоевград - Мартин Маринов.

    1-во място в група "Мултимедийни презентации" на Национален есенен турнир по информациони технологии "Джон Атанасов", гр. София - Янислав Колев.

    1-во място в група "Мултимедийни презентации" на Национален есенен турнир по информациони технологии "Джон Атанасов", гр. София - Радостин Емануилов.

    2-ро място в група "Мултимедийни презентации" на Национален есенен турнир по информациони технологии "Джон Атанасов", гр. София - Габриел Атанасов.

    2-ро място в група "Мултимедийни презентации" на Национален есенен турнир по информациони технологии "Джон Атанасов", гр. София - Йордан Йорданов.

    3-то място в група "Мултимедийни презентации" на Национален есенен турнир по информациони технологии "Джон Атанасов", гр. София - Мерт Мерткан.

    6-то място в група "Интернет приложения " (IX - XII клас) на Национален есенен турнир по информациони технологии "Джон Атанасов", гр. София - Радостин Маринов (ученик в VIII клас).